Кількість
|
Вартість
|
||
|
ПЗВ: надійний захист для максимальної безпеки
Електропроводка в будинку за умови правильного облаштування є абсолютно безпечною. Але важливою умовою безпеки є пристрій захисту від вимкнення. Наразі такий механізм застосовується практично скрізь, а при облаштуванні багатоповерхових новобудов його монтують обов'язково. І це не дивно, адже саме ПЗВ забезпечує захист людей від ураження електрострумом. Але на цьому його користь не закінчується. Такий вимикач диференціального струму допомагає уникнути пожежі, спричиненої несправністю електропроводки. Тому його варто встановлювати у електрощитову всім і кожному.
Важливість ПЗВ: неприємні наслідки
Неправильний вибір моделі ПЗВ може призвести до:
- Спрацьовування автоматики при помилковій тривозі, адже в будь-якій проводці є невеликі витоки електроенергії, але найсильніше вони виражені у старих будинках.
- Ударам струму, адже надто потужне ПЗВ може просто не спрацювати у критичній ситуації.
- Відсутність ефекту від пристрою при підключенні проводів з алюмінієвими жилами (більшість моделей може монтуватися лише на мідні провідники).
Тому перед тим як купити пристрій захисного вимикання, необхідно розібратися з його функціональними особливостями та характеристиками.
Які характеристики слід враховувати?
Пристрій захисного відключення ПЗВ може відрізнятися залежно від:
- Кількості фаз. Виробники пропонують 1-фазні та 3-фазні автоматичні моделі.
- Номінального струму. Цей критерій вибору залежить від цілей застосування ПЗВ. Для захисту окремих елементів (наприклад, пральної машини або системи «тепла підлога») можна використовувати механізм на 16 А, а для всієї квартири – не менше 32 А. Щоб замовити оптимальний варіант, порахуйте навантаження від наявних електроприладів.
- Диференціального струму. Витоки понад 30 мА відчуваються людиною. Саме тому для дитячої чи ванної краще купити компактний пристрій на 10 мА. Водночас захистити розетку або світильник допоможе ПЗВ на 30 мА.
Звісно ж, потрібно враховувати й тип ПЗВ. Для будинку найчастіше використовують пристрій захисного відключення типу АС, який спрацьовує при змінному струмі. Він допомагає захистити домашні електроприлади як при 1-фазній, так і при 3-фазній мережі. Однак для окремого захисту приладів краще віддати перевагу моделі типу А. Водночас прилади:
- типу В підходять для виробництва;
- типу S ідеальні для встановлення на вступному щитку - для обслуговування всієї електропроводки;
- типу G - для контролю та протипожежного захисту певних (окремих) електричних приладів.
Робимо висновки: найкращий вибір для дому та квартири
Отже, якщо вам необхідне ПЗВ, купити для приватного будинку краще пристрій типу S, який має номінал на рівні не менше 100 мА для реакції на витік, а також номінальний струм на рівні 63 А. Цю модель встановлюють на вході. А на окремі групи приладів, наприклад, розетки або світильники варто монтувати ПЗВ виду А або АС, які мають номінал на рівні не менше 30 мА, а також номінальне струмове навантаження, що відповідає розрахункам.
Для квартири підібрати ПЗВ простіше: на вхідному щитку монтується пристрій типу А або АС, розрахований на 32 А та 30 мА. Додатково можна захистити пральну машинку моделлю на 16 А.
Де придбати пристрій захисного вимикання?
Інтернет-магазин Електроконик пропонує широкий вибір ПЗВ для різних цілей. У нашому каталозі — лише вироби перевірених виробників, які заслужили на довіру споживачів, мають сертифікат якості та відрізняються доступною вартістю.
Ми підтримуємо адекватні ціни на сайті, тому можна купити пристрій захисного відключення недорого. А для постійних клієнтів та оптових покупців у нас є цікаві пропозиції, зокрема, на сайті діє Програма лояльності. Тому якщо вам потрібне ПЗВ, ціна такого пристрою в інтернет-магазині Електроконик вас приємно порадує. А ми гарантуємо швидку обробку замовлень та оперативну доставку по всій території України (зокрема, у Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю та інші великі міста товар дійде лише за 1-2 дні). А у Львові ПЗВ можна замовити самовивозом.