Графік роботи:

Вівторок - Неділя: 9:00 - 18:00

Понеділок: Вихідний

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Інфрачервоні датчики руху

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Інфрачервоний датчик руху: надійне освітлення без зайвих рухів

інфрачервоні датчики рухуДатчики руху використовуються повсюдно. Їх купують для монтажу на вулиці та в приміщеннях, у громадських будівлях та звичайних квартирах. І це не дивно, адже такі пристрої дуже корисні – вони допомагають економно використовувати електроенергію. Особливою популярністю користуються інфрачервоні датчики руху – компактні та надійні пристрої, які здатні легко та просто збільшити енергоефективність будівлі.

Що таке інфрачервоні датчики руху та у чому їхня особливість?

В основі інфрачервоних датчиків є особливий чутливий елемент, який називається піроелектричний інфрачервоний сенсор. Сам термін «піроелектрика» можна пояснити як електричний потенціал, що з'являється у матеріалі внаслідок впливу інфрачервоного випромінювання.

Інфрачервоні датчики руху спрацьовують, якщо в поле огляду потрапляють об'єкти, що випромінюють теплову енергію — люди. Самі собою пристрої є пасивними, вони не здатні вивчати щось, лише зчитують теплове випромінювання.

Серед їхніх особливостей:

  • робота лише в зоні безпосередньої видимості - якщо між об'єктом, що випромінює тепло, і датчиком є ​​перешкода, то датчик просто не спрацюєш;
  • висока чутливість навіть до маленьких температурних перепадів, що дозволяє здійснити точне налаштування;
  • доступна ціна;
  • підвищений ризик помилкових спрацьовувань - на хвилі теплого повітря від кондиціонера, системи опалення, інфрачервоного обігрівача тощо.

Інфрачервоний датчик руху може стати відмінним вибором для встановлення в житловому будинку, громадському приміщенні або офісі. Його часто рекомендують купити для монтажу на теплому складі, в підсобці, фоє або під'їзді багатоквартирного будинку.

Які бувають піроелектричні датчики?

Існує кілька варіантів класифікації піроелектричних датчиків. Залежно від кута дії виділяють:

  • Стельові моделі. Такий піроелектричний датчик характеризується круговою зоною охоплення – сприймає все на 360°.
  • Настінні моделі. Можуть діяти на 120-280°.

Також піроелектричний ІЧ датчик може відрізнятися залежно від дальності дії. Водночас максимальна дальність у такому разі спостерігається, якщо об'єкт наближається до датчика перпендикулярно. При передньому наближенні зона охоплення значно скорочується. Само собою, можлива класифікація за потужністю, наявністю захисту від вологи та пилу та інших аналогічних характеристик.

Особливості проектування освітлення з використанням ІЧ-датчиків

Якщо є потреба організувати повноцінне контрольоване освітлення на певній території, потрібно особливо скрупульозно підійти до питання проектування — зони дії окремих датчиків повинні покривати всю місцевість моніторингу та контролю. З цією метою потрібно замовити кілька датчиків та встановити їх з перекриттям зон охоплення – це допоможе уникнути мертвих зон. А щоб виключити можливі пропуски та/або неправдиві спрацьовування, важливо застосовувати тимчасові затримки. Дуже важливо розташувати інфрачервоний датчик присутності:

  • біля входу до будівлі, щоб захопити доріжку (за її наявності);
  • у коридорах - щоб відвідувач не опинився в темряві навіть на короткий час (для цих цілей краще замовити інфрачервоний датчик руху 220 в стельового типу з великою дальністю дії);
  • на сходовій клітці.

Вкрай важливо, щоб у зоні дії датчиків не було перешкод - дерев, меблів, різних перегородок (в т.ч. зі скла). Оптимальна висота установки настінних моделей – 1,1-2 м, а стельових – 2,5-3 м.

Шукаєте, де купити інфрачервоний датчик руху? Заходьте на сайт інтернет-магазину Електроконик. Тут можна знайти різні інфрачервоні датчики за адекватною вартістю. У нашому асортименті — лише продукція перевірених виробників, у тому числі надійних брендів Horoz Electric, АСКО, VELMAX та ін. Ці датчики гарантовано будуть служити вам протягом тривалого часу.

Здійснюємо порівняно недорогу доставку по всій території України — відправимо ваші замовлення до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших населених пунктів.

Вгору