Увага! Даруємо знижку -10%! при онлайн замовленні по промокоду: "KONYK10". Встигніть скористатись пропозицією!
Графік роботи:

Вівторок - Неділя: 9:00 - 19:00

Понеділок: Вихідний

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Стабілізатори напруги

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Стабілізатори напруги. Види та особливості їх застосування.

Стабілізатор напруги — прилад, який призначений для регулювання напруги, захисту обладнання від стрибків напруги, згладжування імпульсних перешкод. Стабілізатор можна встановлювати для стабілізації напруги, як окремо взятого обладнання, так і всього об'єкту в цілому. Це залежить від конкретних вимог та можливостей. Можна комбінувати захист — для захисту всього об'єкту застосовувати потужні стабілізатори з низькою точністю, а окремі пристрої додатково захищати за допомогою високоточних стабілізаторів або за допомогою блоків безперебійного живлення.

Види стабілізаторів відносно типу електромережі.

Існують однофазна та трифазна системи живлення. Однофазна система застосовується здебільшого для квартир і приватних будинків. Трифазна система може використовуватися для приватних будинків також, хоча розрахована вона в основному на промислові об’єкти, на яких застосовується трифазне обладнання.

Потужність стабілізатора.

Для вибору моделі стабілізатора напруги необхідної потужності, потрібно розрахувати сумарну потужність, споживану навантаженням — потужність стабілізатора повинна бути на 30% більша. Також враховуйте плани з придбання іншої побутової техніки: (у будинку або офісі можуть з'явитись кондиціонери, бойлери, теплі підлоги, комп'ютери, керовані ворота) — якщо передбачається придбання, придбайте стабілізатор напруги з запасом по потужності, не забуваючи про додаткових 30% зверху.

Види стабілізаторів.

Релейні стабілізатори  це електронні прилади, принцип дії яких побудований на базі ступінчастого регулювання електроенергії з допомогою блоку управління. Всередині корпусу розміщується тороїдальний трансформатор. Комутація здійснюється за допомогою силових електронних реле. Кількість рівнів стабілізації відповідає кількості реле.

Перевагами релейних стабілізаторів є:

 +  Задовільна швидкість регулювання напруги - в середньому 40 мс.

 +  Простий принцип роботи та відсутність складних компонентів, а отже немає потреби в постійному техобслуговуванні, а ремонт буде недорогим.

 +  Стійкість до перепадів напруги, присутній захист від перенапруги та короткого замикання.

 +  Невисока вартість, обумовлена простими та недорогими компонентами.

 +  Невеликі габарити та вага.

 +  Стійкість до мінусових температур - можуть працювати в окремо стоячих неопалювальних приміщеннях.

 +  Не потребують додаткового охолодження.

Релейні вирівнювачі напруги мають і кілька значних недоліків:

 -  Відсутність запасу потужності - не рекомендується їх застосування для потужного моторного обладнання, варто купувати прилад із значним запасом потужності (+30-40%).

 -  Шумність - перемикання реле супроводжуються клацанням середнього рівня звуку.

 -  Реле з часом зношуються, що знижує точність стабілізації та підвищує вірогідність ремонтних операцій.

 -  Ступінчаста система регулювання не дає високої точності на виході напруги, яка необхідна для роботи сучасної електроніки, погрішності можуть досягати 20 В.

Увага! Варто знати: Найпоширенішою причиною виходу з ладу релейних стабілізаторів напруги є перевантаження. Їх рекомендується використовувати для малопотужних приладів в мережах, що характеризуються невеликими коливаннями напруги.

Стабілізатори електронного типу  симісторні та тиристорні. Це сучасні вирівнювачі вхідної напруги для дому та промисловості. Їх принцип дії полягає в перемиканні обмоток автотрансформатора спеціальними силовими ключами - тиристорами або симісторами. Сімісторний стабілізатор (LVT АСН-350 С) має дещо простішу схему від тирісторного та здатен пропускати струм в обох напрямках. Тиристорний стабілізатор дає більш точну стабілізацію та більш стійкий до стрибків напруги. На цьому відмінності завершуються. Решта характеристик ідентичні. Ступінчаста система регулювання досконаліша від релейних і дає більш точний результат на виході. Ці апарати легше реагують на перевантаження. Чим більше ступенів регулювання, тим кращим буде результат стабілізації. 

Перевагами електронних стабілізаторів є:

 +  Довговічність та надійність - напівпровідникові компоненти не схильні до механічного зносу й мають великий запас робочого ресурсу.

 +  Широкий діапазон вхідної напруги - працюють з критичними відхиленнями.

 +  Висока швидкодія регулювання - до 20 мс.

 +  Безшумна робота - відсутність механічних елементів та голосного їх перемикання.

 +  Невелика вага та розміри.

 +  Високий рівень захисту від різких перепадів - практично всі моделі мають захист від перевантаження.

 +  Можливість роботи при різних температурах як плюсових, так і мінусових, що спрощує питання розміщення приладу.

 +  Високий ККД досягається за рахунок того, що відсутні обмотки, реле й рухомі елементи, а це знижує рівень власного енергоспоживання.

Недоліками виступають:

 -  Слабкий захист від підвищеної вологості.

 -  Ступінчаста система регулювання, яка блокує можливість максимальної точності регулювання.

 -  Висока ціна.

Якщо вибирати стабілізатор напруги для приватного будинку, сімісторний тип (LVT АСН-350 С) буде доречним варіантом.

Вгору