Графік роботи:

Вівторок - Субота: 9:00 - 18:00

Неділя - Понеділок: Вихідний

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Контактори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Контактор: особливості вибору та основні характеристики

Контактор – це компактний пристрій, який виконує досить просте завдання – забезпечує послідовне змикання та розмикання електроланцюга. Водночас даний функціонал може використовуватися по-різному, починаючи від банального включення освітлювальних приладів і закінчуючи управлінням складними промисловими електродвигунами. Закономірно, що й вимоги до таких пристроїв дуже відрізняються залежно від призначення. Але спробуємо таки розібратися, як правильно вибрати контактори.

Модульний контактор: особливостіконтактори

Контактор модульний відрізняється від інших різновидів контакторів своїм розташуванням у модульному корпусі, завдяки чому з'являється можливість розміщення пристрою на стандартній рейці. Він функціонує у напівавтоматичному режимі, оскільки має лише одну позицію спокою. Застосування такого пристрою дає змогу розподіляти потік електрики ефективніше та безпечніше.

Більшість модульних контакторів, які використовуються сьогодні, - це контактори електромагнітного типу. Такі пристрої допускають підключення до них додаткового обладнання. Управління контакторів нерідко здійснюється з допомогою реле.

Правила вибору: що потрібно враховувати при покупці модульного контактора

Збираючись купити модульний контактор, необхідно враховувати низку характеристик такого пристрою, серед яких:

  1. Номінальний струм. Для початку необхідно підрахувати розрахункові параметри струму, а потім на підставі отриманих даних підібрати апарат.
  2. Категорії застосування. Пристрій постійного струму може використовуватися для керування асинхронними двигунами або обігрівачами та ін. А змінного - для пуску електродвигунів. Контактор повинен адекватно переносити пусковий струм. Ця функціональна особливість дуже важлива, якщо пристрій застосовують для запуску потужних двигунів, адже в них пускові струми часто перевищують номінальні в багато разів.
  3. Напруга. При підборі цього параметра необхідно насамперед враховувати напругу електромагнітної котушки. Найзручнішим вибором буде застосування пристроїв, напруга котушки яких дорівнює комутованому навантаженню. Саме тому найпоширенішими є контактори, що мають котушку на 220 В та 380 В.
  4. Рівень зносостійкості. Хороший модульний контактор повинен гарантувати і часте перемикання за певний проміжок часу, і конкретну кількість спрацьовувань протягом усього періоду експлуатації.
  5. Кількість полюсів. Як правило, у трифазних мережах використовуються пристрої з 3 робочими полюсами, а також одним додатковим. При необхідності кількість контактів може збільшуватись шляхом особливих приставок. Завдяки цьому контактор може використовуватися в різних складніших процесах.
  6. Рівень захисту. При виборі такого критерію необхідно в першу чергу враховувати умови експлуатації. Якщо потрібно купити контактор для захищеної електрошафи, підійде рівень безпеки IP20, а для несприятливих умов краще замовити виріб IP54 або IP65.

Встановлення контактора не викликає особливих труднощів. Однак, самостійне під’єднання керованого ланцюга, а також додаткових аксесуарів може викликати деякі труднощі у людей без належних навичок.

Де придбати модульний контактор?

Інтернет-магазин Електроконик пропонує відмінний вибір надійних модульних контакторів для різних цілей та з різними функціональними характеристиками. В асортименті лише вироби від перевірених виробників, які відрізняються високим рівнем якості.

Якщо вам потрібен контактор, ціна такого виробу в інтернет-магазині "Електроконик" вас приємно порадує. Ми підтримуємо здорову конкурентоспроможну вартість товарів на сайті, тому у нас можна купити багато електротоварів недорого.

Можлива швидка доставка до будь-якої точки України. Жителі великих міст (Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці та ін.) можуть отримати свої замовлення вже за 1-2 дні.

Вгору