Кількість
|
Вартість
|
||
|
Побутові та промислові вентилятори. Види та особливості їх застосування.
Вентилятори – це механічні пристрої для переміщення повітря повітропроводами, безпосередньої подачі або витяжки повітря з приміщення. Переміщення повітря відбувається за рахунок створення перепаду тиску між входом та виходом вентилятора.
Існує безліч класифікацій побутових та промислових вентиляторів за різними ознаками та оснащенням. Ми вирішили поділитися з Вами найкориснішою на нашу думку інформацією, ознайомити Вас з основними моментами, і допомогти Вам обрати саме той вентилятор, який Вам потрібний.
Побутові вентилятори.
Побутові вентилятори використовуються для вентиляції у ванних кімнатах, туалетах, кухнях, бюро, житлових будинках і квартирах. Доступні наступні типорозміри вентиляторів для повітропроводів розмірами: 100, 120, 125, 150 і 200 мм. Корпуси побутових вентиляторів виготовляються з високоякісного АБС-пластику з добавкою антистатика для захисту від пилу. Більшість моделей робляться з класом ізоляції IP Х4.
В залежності від виробника (Dospel, Gorenje, Soler&Palau), у побутових вентиляторах часто можуть застосовувати двигуни на кулькових підшипниках і з підшипниками ковзання. Двигуни на кулькових підшипниках подовжують термін служби вентилятора, знижують рівень шуму і можуть бути встановлені під будь-яким кутом. Побутові вентилятори з підшипниками ковзання можна встановлювати у вертикальному положенні (на стіні).
Побутові вентилятори поділяютиься на:
Осьові вентилятори - це колеса з лопатей (так звана крильчатка) в циліндричних кожухах, які прикріплені до втулки під певним кутом до площини обертання. При обертанні лопатей відбувається захоплення повітря та його переміщення в осьовому напрямку. При цьому в радіальному напрямку повітря практично не переміщається. Найчастіше лопаті осьового вентилятора встановлюються безпосередньо на вісь електродвигуна.
Застосування: для витяжки та припливу повітря через вільні прорізи або разом з повітропроводами довжиною не більше 3-х метрів горизонтальної ділянки, з невеликим аеродинамічним опором мережі.
Круглі канальні вентилятори мають типові розміри від 100 до 450 мм. Їх продуктивність – від 250 до 5200 м3/год. Вентилятори обладнаніа асинхронними двигунами із зовнішнім ротором, який має відцентрове робоче колесо із загнутими назад лопатями. Для збільшення терміну експлуатації в двигунах застосовуються підшипники кочення. Корпуси вентиляторів виконані з пластмаси, сталі з полімерним покриттям або оцинкованої сталі, що забезпечує стійкий захист від корозії, а також створює естетичний зовнішній вигляд.
Застосування: для витяжки-припливу повітря в системах вентиляції з великою протяжністю повітропроводів та великим аеродинамічним опором мережі.
Промислові вентилятори – сучасні пристрої для очищення повітря.
Промислові вентилятори використовують для місцевої та загальної вентиляції виробничих, складських і офісних приміщень. В умовах підвищеної запиленості, задимленості і використання шкідливих хімічних речовин, необхідність очищати повітря є важливою частиною техніки безпеки.
Виробничий вентилятор може використовуватися самостійно або як частина примусової системи промислової вентиляції. Ця складна інженерна система складається з повітропроводів, вентиляційних приладів і потужних вентиляторів. Вона забезпечує ефективний повітрообмін великих будівель і приміщень: заводів, фабрик, цехів, торгово-розважальних центрів, кінотеатрів, складів, офісів.