Графік роботи:

Вівторок - Неділя: 9:00 - 18:00

Понеділок: Вихідний

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Теплове реле

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Теплове реле: надійний захист для електродвигуна

Теплове реле надійно захищає від інтенсивних навантажень. Цей функціональний елемент схожий за принципом роботи з тепловим роз'єднувачем, типовим для автоматичних вимикачів. Він спрацьовує через фіксований часовий проміжок, що визначається величиною навантаження. Виробники пропонують різні моделі теплового реле, спробуємо розібратися в особливостях їх функцій докладніше.

Навіщо потрібне теплове реле?теплове реле

Якщо відбувається навантаження електродвигуна, зростає кількість споживаного струму, а сам двигун інтенсивно нагрівається. Такий перегрів дуже небезпечний, він може порушити цілісність ізоляції, привести до прискореного зношування підшипників, а також їхнього заклинювання. Стандартний автоматичний тепловий розщеплювач далеко не завжди може забезпечити надійний захист обладнання. Тут на допомогу приходить теплове реле - компактний пристрій з біметалевими пластинами.

Щодо перевантажень, їхнє виникнення може бути спровоковано перекосом фаз, складнощами в плавному русі ротора, які своєю чергою можуть бути наслідком інтенсивного механічного навантаження або неправильної роботи підшипників у разі повного блокування валу двигуна, а також виконавчих механізмів.

Активується теплове реле при зростанні струму, даний елемент розриває ланцюг живлення через конкретний час, якщо величина струму не зменшується або зростає далі. Завдяки цьому контролю обмотки двигуна залишаються цілими, а потім після корекції несправності двигун може працювати далі. При цьому:

  • якщо пристрій розірвав ланцюг з незрозумілої причини, можна повернути контакти до вихідного стану за допомогою кнопки (після огляду - потрібно переконатися, чи все в порядку);
  • теплове реле для електродвигуна спрацьовує при затяжному старті електричного двигуна, якщо в обмотках фіксуються підвищені параметри струмів (вихід на номінальні обороти в такій ситуації затягується, що може бути спровоковано перевантаженням валу або зниженою напругою);
  • тимчасовий період спрацьовування реле визначається його часо-струмовою характеристикою, водночас ланцюг не розривається у разі короткострокового навантаження або не сильного ривка, але живлення припиняється у разі довгострокового виходу за рамки допустимого режиму.

Різновиди теплових реле

Перш ніж придбати теплове реле, слід розібратися в його різновидах. Залежно від конструкційних особливостей, можливе підключення пристрою на 2 та 3 фази. Більшість реле розроблені таким чином, щоб відповідати конкретним магнітним пускачам, завдяки цьому монтаж відбувається більш зручно і комфортно. Серед різновидів такого пристрою:

  • РТЛ - сумісний з пускачами виду ПМЛ, при доповненні клем КРЛ може виконувати функцію самостійного пристрою захисту;
  • РТТ - сумісний із пускачами типу ПМЕ або ПМА, можливе і самостійне застосування за умови монтажу на спецпанель;
  • РТІ - призначений для пускачів КМІ або КМТ, ця модель має ще кілька додаткових блок-контактів, що дозволяє реалізовувати схеми індикації тощо;
  • ТРН – двофазний механізм, призначений для монтажу у 3-фазних двигунах для розриву двох фаз, працює незалежно від температури довкілля.

Де купити теплове реле?

Якщо вам потрібне теплове реле, купити його можна в інтернет-магазині Електроконик. Тут представлений чудовий вибір надійних механізмів за адекватною ціною. Ми дбаємо про нашу репутацію та націлені на тривалу співпрацю, тому вартість товарів на нашому сайті не завищена.

Якщо купити теплове реле для електродвигуна на нашому сайті, ми гарантуємо швидку та порівняно недорогу доставку до будь-якої точки України (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця та ін. населені пункти). Також на сторінках сайту можна замовити інші різноманітні електротовари.

Вгору