Кількість
|
Вартість
|
||
|
Подовжувачі та мережеві фільтри: як вибрати для дому та офісу?
Необхідність одночасного під’єднання кількох електричних приладів може виникнути будь-де — і у великому офісі, і на підприємстві, і у звичайній квартирі. І для цього можуть використовуватись різні додаткові пристрої — подовжувачі або мережеві фільтри. Спробуємо розібратися, чим вони є, а також, яка різниця між цими пристроями. Також відповімо на запитання, що краще замовити для дому чи підприємства.
Мережевий фільтр: конструкційні особливості
Основне призначення мережного фільтра - корекція та усунення імпульсної перенапруги, здатної негативно впливати на функції техніки. Цей пристрій часто радять купити власникам комп'ютерів та іншої високочутливої техніки.
Мережевий фільтр забезпечує пасивну фільтрацію вхідної напруги, що дозволяє уникнути:
- Короткого замикання. Мережевий фільтр подовжувач легко відключає всі прилади, які до нього приєднані, якщо відбувається обрив проводів або коротке замикання в одному з приладів.
- Перешкоди. Вони можуть з'являтися, якщо до мережі приєднується апаратура з імпульсними джерелами живлення (комп'ютери, ТВ тощо). Поява високочастотних перешкод не шкодить техніці, але порушує її функції (можливе виникнення звукових перешкод, брижів на екрані тощо).
- Перепади напруги. Такі неприємності можуть виникати при використанні пристроїв з індуктивним навантаженням, до яких належать холодильники, апарати для зварювання тощо.
Якщо купити мережевий фільтр, можна захиститись від перешкод високої або низької частоти.
Мережевий фільтр чи звичайний подовжувач: що вибрати?
Подовжувач переноска та мережевий фільтр - це зовсім різні пристрої. Вони схожі лише зовні виглядають як корпус з розетками, від якого відходить кабель. Звичайно, звичайній людині складно розібратися у відмінностях таких пристроїв. Але насправді тут немає нічого складного.
Подовжувач, на відміну від фільтра, є нічим іншим як дротом з кількома (одною-двома і більше) розетками, які з'єднані в одному корпусі. Він не має жодних фільтрів, його основна функція - збільшити довжину кабелю електричного приладу, якщо він просто не дістає до звичайної розетки. Також купити подовжувач можна як джерело додаткових гнізд - для одночасного під’єднання кількох приладів. Здебільшого такий пристрій не має кнопки вимикача, але це не є визначальною відмінністю. Подовжувачі коштують недорого, вартість мережевих фільтрів набагато вища.
Отже, звичайний подовжувач стане чудовим варіантом для використання в багатоповерхових будинках, де прокладено свіжу проводку та встановлено нормальні автомати захисту. Мережевий фільтр бажано купити як засіб додаткового захисту стаціонарного комп'ютера, ноутбука, холодильника тощо. Підключати через нього праску, електрочайник чи пилосос не має сенсу.
Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр: практичні рекомендації
Збираючись купити подовжувач мережі, потрібно звернути увагу на:
- максимальне навантаження (звичайні подовжувачі розраховані на максимальне навантаження на рівні 3,5 кВт не вище, а мережеві фільтри можуть витримати потужність вище 4 кВт);
- кількість розеток залежить від того, скільки приладів вам потрібно під’єднувати;
- наявність додаткових роз'ємів (наприклад, USB-портів);
- кабель - довжина (стандартна довжина - 180 см), діаметр дроту, а також перетин жил (не менше 0,45 мм2 - для 1,3 кВт, а для граничного навантаження на рівні 3,5 кВт краще вибрати модель з перетином жил не менше 1,5 мм2);
- наявність додаткового захисту - заземлення, вологозахисту та пилозахисту.
Відмінний вибір подовжувачів та мережевих фільтрів представлений в інтернет-магазині Електроконик. Тут представлений широкий асортимент товарів високої якості від перевірених виробників, зокрема компаній Mutlusun, Horoz Electric, СВІТ-БУД. Компанія Електроконик дотримується здорових принципів ціноутворення: якщо вам потрібен якісний подовжувач, ціна такого пристрою на нашому сайті приємно потішить вас. Здійснюємо доставку по всій Україні (відправимо ваші покупки не лише до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького, а й у невеликі населені пункти).