Кількість
|
Вартість
|
||
|
Магнітний пускач: призначення, принципи роботи, як вибрати
Магнітний пускач – спеціальний пристрій, що застосовується для увімкнення/вимкнення трифазних двигунів, а в автоматичному режимі в електричній мережі. Головною сферою застосування пристроїв є виробництво, але магнітний пускач купити слід також і для домашніх майстерень.
Різновиди магнітних пускачів та особливості встановлення
Пускач магнітний має просту інструкцію. Конструкція складається з сердечника з котушкою, що втягує, пластикового корпусу, якоря, індикаторів вмикання. Також у конструкції присутні основні та допоміжні блоки – контакти.
Купити магнітний пускач можна у кількох варіантах виконання:
- реверсивний та нереверсивний;
- захищений – для встановлення у приміщеннях, у яких немає пилу;
- магнітний пускач відкритого типу – для замкнених приміщень, боксів, панелей, до яких немає доступу вологи;
- пило- та бризконепроникного типу – пристрої призначені для встановлення у приміщеннях, а також на відкритих площах, але під навісом.
Встановлювати пускач електромагнітний можна лише на рівну поверхню, наприклад, на надійно закріплену вертикальну планку. Це дає змогу уникнути появи вібрацій під час підключення пускача до мережі.
Щоб забезпечити правильне контактоуправління, не слід встановлювати пристрій у приміщеннях із сильними перепадами температур. Підвищена температура в приміщенні може спричинити помилкове спрацювання пускача. Перед увімкненням приладу слід переконатися в правильності схеми, щоб унеможливити помилки в монтажі пристрою.
Принцип роботи та влаштування магнітних пускачів
Магнітні пускачі мають нескладний принцип роботи:
- Коли напруга йде на котушку, утворюється магнітне поле, що долає опір зворотної пружини.
- Внаслідок сили напруги з'єднуються половини магнітопроводу.
- Рухлива верхня сторона механічно з'єднана з групою контактів, тому здійснюється їхнє замикання та відключення.
- У результаті на двигун поступає напруга і він запускається.
- Коли на котушку перестає надходити напруга, відбувається розмагнічування магнітовода.
- Верхня сторона електромагнітного пускача стає у вихідне положення під впливом зворотної пружини.
При правильному встановленні магнітні пускачі мають тривалий термін служби. Пристрої невибагливі в обслуговуванні, але потребують регулярного обслуговування.
У деяких випадках пускач починає нагріватися: при послабленні контактних з'єднань, підвищеній напрузі в мережі. Поява гудіння або вібрацій може бути пов'язаною зі зниженням напруги чи необхідністю очищення контактних поверхонь. Достатньо кілька разів на рік проводити планове обслуговування всіх електроприладів, щоб магнітний пускач прослужив протягом тривалого часу, забезпечуючи безперебійну роботу електромережі.
Де купити магнітний пускач в Україні
Якщо вам потрібен якісний магнітний пускач, купити пристрій пропонує інтернет-магазин «ЕЛЕКТРОКОНИК™». В асортименті представлені магнітні пускачі різних типів за вигідними цінами. Тому ви обов'язково підберете відповідний пристрій за привабливою вартістю. Також у нас ви можете замовити магнітний контактор для потужних силових мереж.
Купити магнітні пускачі недорого можна з доставкою в Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю та будь-які інші міста по всій території України. Доставка здійснюється обраною транспортною компанією. За потреби ви завжди можете звернутися до менеджера за консультацією телефоном або електронною поштою.