Електрощит є важливою частиною електричної системи, призначеної для захисту та розподілу електроенергії у будівлях та спорудах. Однак електромонтажні роботи - це не найпростіше завдання. Звичайно, братися за нього потрібно лише людям, які мають відповідні знання та хоча б мінімальні навички. А ми спробуємо з’ясувати, як відбувається монтаж електрощита.
Локалізація електрощита: вибираємо місце правильно
Електрощиток повинен розташовуватись у приміщенні, яке надійно захищене від впливу агресивних факторів, таких як пил, волога, а також від механічних впливів. Крім того, враховуючи правила монтажу розподільного щита, його варто розмістити:
-
на достатній відстані від джерел тепла, щоб уникнути перегріву та займання;
-
у місці, де він буде легко доступний для технічного обслуговування та ремонту;
-
на відстані не менше 0,5 метра від легкозаймистих матеріалів та далеко від джерел води;
-
на відстані 1,4-1,7 м від підлоги.
Щиток може бути компактним і добре виглядати в інтер'єрі. Виробники пропонують вбудовані та накладні моделі – кожен зможе підібрати ідеальний для себе варіант.
Як підготувати електрощиток до монтажу
Перш ніж розпочати монтаж електрощита, необхідно провести підготовчі розрахунки. Зокрема, потрібно:
-
визначити потужність, яку має витримувати розподільний електрощит;
-
скласти схему електрощита з ПЗВ та автоматичними вимикачами (цим завданням має займатися фахівець) та придбати всі основні компоненти відповідно до неї;
-
купити модульне обладнання, замовити монтажний провід (оптимальним варіантом буде ПВ1 або ПВ3) та додаткові дрібниці для монтажу (гребінки, крос модулі, обмежувачі, заглушки, хомути тощо).
Як проводиться монтаж електричного щита?
Зазвичай монтаж розподільного щита починається із закріплення корпусу. Далі настає час збирання елементів щита. Зазвичай щитова коробка обладнана зручними знімними напрямними - на них встановлюються DIN-рейки для встановлення обладнання. Попереднє складання може здійснюватися на звичайному столі.
Для підключення модулів може використовуватися лінійна або групова схема. Перша — простіша, але друга передбачає поділ споживачів електроенергії на окремі групи, що полегшує пошук проблемних зон у разі спрацювання автоматів.
Складання щитка автоматів відбувається поетапно:
-
спочатку на DIN-рейки встановлюються та надійно закріплюються модулі;
-
після цього елементи підключаються до вступного рубильника з використанням гребінки;
-
відбувається підключення фази – для цього використовується спеціальна електропроводка – кабелі з наконечниками;
-
встановлюється нульова шина;
-
всі з'єднання перевіряються на міцність;
-
підключається автомат введення, проводиться скрупульозна перевірка правильності спрацьовування кожного елемента.
Щоб переконатися в правильності підключення і адекватній роботі елементів, необхідно перевірити напругу на них, використовуючи мультиметр.
Після перевірки роботи електрощитка та переконання в його надійності, можна закрити дверцята. Складання електрощита завершено.
Слід враховувати, що проектування та збирання електрощитів – це складна робота, яка потребує досвіду та знань у галузі електрики. За наявності сумнівів чи невпевненості у своїх здібностях краще звернутися до кваліфікованого електрика, який виконає роботу якісно та гарантовано безпечно. Не варто ризикувати своїм життям та здоров'ям.
А купити все, що потрібно, щоб виконати монтаж електричного щита, можна в інтернет-магазині Електроконик. Тут представлений широкий асортимент недорогих комплектуючих, які стануть у нагоді для вирішення цього завдання, а також пластикові та металеві електрощитки на будь-який смак.
У каталозі Електроконик – тільки продукція перевірених брендів, у тому числі таких виробників як Schneider Electric, Hager, Horoz Electric, Mutlusan, NOVA, КОВА. Вона відрізняється високою якістю та гарантовано служить користувачеві протягом тривалого часу.
Компанія дотримується здорового підходу до утворення цін та уникає непотрібних націнок, тому вартість усіх позицій у каталозі повністю виправдана. Багато позицій можна замовити у нас досить дешево. Можлива доставка по всій Україні, у т.ч. у Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші населені пункти.