У період регулярних відключень електроенергії напруга в мережі нерідко стрибає, що може нашкодити роботі побутової техніки, а то й вивести її з ладу. Щоб скоригувати показники напруги можна використовувати спеціальний стабілізатор. Він надійно вирівнює показники електроструму, що забезпечує більш довгострокову та безпроблемну роботу всіх електроприладів у будинку. Але для того, щоб такий пристрій правильно працював, його потрібно правильно під'єднати. Насправді підключення стабілізатора напруги — не найскладніше завдання. Щоб впоратися з ним, потрібно дотримуватися чітких рекомендацій та покрокового алгоритму дій.
Як під'єднати стабілізатор напруги: вибираємо місце встановлення
Замислюючись, як під'єднати стабілізатор напруги, необхідно в першу чергу вивчити всю інформацію щодо конкретного приладу, описану в технічній документації від виробника. Здебільшого встановлення такого пристрою здійснюється біля щитка — одразу після електролічильника на вході до будинку чи квартири. Якщо у вас є захист від високої напруги, стабілізатор монтується перед ним. При виборі оптимального місця встановлення необхідно дотримуватись кількох вимог безпеки. Важливу роль відіграє:
- нормальне обдування;
- мінімум ризику потрапляння на прилад сторонніх предметів;
- адекватний рівень вологості та температури.
У квартирі стабілізатор зазвичай монтують у коридорі, а у приватному будинку — у котельні або у будь-якому приміщенні біля щитка.
Які бувають методи монтажу стабілізатор?
Питання, як під'єднати стабілізатор напруги на весь будинок, обов'язково має торкатися і способу встановлення такого пристрою. Здебільшого це залежить від особливостей конструкції. Усього існує три можливі варіанти монтажу:
- Настінно-навісний. У такій ситуації стабілізатор кріпиться на стіні. Це найпоширеніший спосіб встановлення пристроїв компактного розміру та низької потужності. Вони компактні, прості у монтажі та застосуванні.
- Стійковий. Такий тип установки ідеальний для тих, хто хоче заощадити простір і вже має побутову шафу, призначену для такого обладнання. Монтаж здійснюється на одній стійці.
- Горизонтальний. Такий спосіб вважається найпопулярнішим. Зазвичай побутові стабілізатори напруги мають вигляд моноблоку, це полегшує монтаж у різних місцях, зручних для споживача.
Схема підключення стабілізатора напруги: алгоритм дій
Насправді схема підключення стабілізатора напруги досить проста. Потрібно дотримуватись покрокового алгоритму:
- встановіть у щиток трипозиційний вимикач 102;
- визначтеся з місцем монтажу стабілізатора;
- підготуйте і прокладіть два кабелі - їх довжини повинно вистачати від електрощитка до місця встановлення, для зручності варто нанести на них маркування (вхід на стабілізатор напруги та вихід з нього);
- підключення пристрою з потужністю вище 3,5 кВ здійснюється з використанням клем;
- насамперед потрібно повністю відключити світло - знеструмити ланцюг, переключивши трипозиційний вимикач у положення 0 і обов'язково перевірити наявність/відсутність напруги за допомогою звичайної індикаторної викрутки або мультиметра;
- під'єднати фазу та нуль, враховуючи позначення на клемнику стабілізатора (зазвичай фаза позначається маркуванням L1, а нуль - N);
- під'єднайте стабілізатор до заземлення;
- переконайтеся, що дроти надійно зафіксовані;
- запустіть передачу електроенергії.
Якщо ви цікавитеся, як правильно під'єднати стабілізатор напруги не на всю квартиру чи будинок, а лише на окрему групу розеток, скористайтеся наступною порадою. Приєднайте стабілізатор до окремого автомата, який несе відповідальність за них. Основна схема підключення стабілізатора при цьому залишається такою самою, як і при встановленні на все приміщення.
Практичні поради: комплектуючі для підключення стабілізатора
Якщо ви придбали стабілізатор напруги, підключення не проведеш без кількох важливих комплектуючих. Зокрема, дуже важливо правильно підібрати:
- Силові дроти. Вони повинні мати переріз, який відповідає показникам максимально можливого навантаження. Зокрема, якщо потужність не перевищує 5,9 кВт, оптимальний перетин становить 2,5 мм, а 8,3 кВт вже 4 мм.
- Наконечники для обтиску. Такі комплектуючі полегшать процес монтажу та відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки.
Встановлення та підключення стабілізатора напруги може здійснюватися власноруч. Але за відсутності усіляких навичок роботи з електрикою, краще все ж таки довірити їх фахівцеві.
Якщо ви плануєте підключення стабілізатора, все, що потрібно для цього, можна купити недорого в інтернет-магазині ЕлектроКоник. Тут можна замовити й сам стабілізатор напруги високого рівня якості від перевірених брендів та комплектуючі для встановлення. Компанія вже багато років перебуває на ринку України та заслужила довіру серед споживачів завдяки адекватним конкурентоспроможним цінам та високій якості товарів. Вартість товарів не завищена штучно, що підтверджують численні відгуки.
Здійснюється доставка по всій країні. Можливе відправлення як у великі міста (Львів, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Хмельницький), так і невеликі населені пункти.