Під час частих відключень електроенергії та перепадів напруги, стабілізатор напруги стає не розкішшю, а справді необхідним засобом. Основне призначення такого пристрою – підтримувати значення напруги в домашній електромережі на стабільному рівні – максимально наближеному до номіналу, попри коливання, що відбуваються у вхідній лінії. Спробуємо розібратися докладніше, як вибрати стабілізатор напруги.
Як вибрати стабілізатор напруги для дому?
Сучасні виробники пропонують різні стабілізатори напруги. Такі вироби можуть бути електронними або електромеханічними, також гібридні, симісторні і тиристорні моделі. Але перед тим, як вибрати стабілізатор напруги для дому, необхідно спочатку розібратися в призначеннях таких виробів. Адже один і той самий релейний стабілізатор ефективно працює в умовах морозу, переносить навантаження та має низьку вартість, але має чимало недоліків, у т.ч. неточність вихідної напруги, клацання під час роботи, ступінчасту корекцію.
Таким чином, перед тим як підібрати стабілізатор напруги, розгляньте різновиди таких пристроїв. Особливої уваги заслуговують:
- Вироби електромеханічні. Плавно вирівнюють напругу та утримують її на точному рівні, що допомагає зберегти функціональність усієї електротехніки. Відключаються при зниженні напруги нижче 140 В. Є порівняно недорогими й мають, як правило, велику вагу.
- Гібридні. Можуть вирівнювати напругу в електричній мережі, якщо вона коливається в межах 105-280 В. Забезпечують плавне регулювання напруги, вирізняються високою точністю та ефективністю. Однак при падінні температури нижче 0 ° C працювати просто не можуть.
- Тиристорні. Такі стабілізатори містять напівпровідниковий елемент. Їм під силу витягнути просідання напруги до 60 В, і це рекордний рівень. Серед інших переваг - абсолютна безшумність, довговічність, плавне регулювання напруги, а також висока стабільність вихідної напруги, існують морозостійкі модифікації. Серед недоліків — досить висока вартість, а також схильність до поломок через перевантаження і раптові стрибки напруги.
- Симисторні. Ще більш функціональні, ніж тиристори, тому що можуть працювати в обидві сторони, що полегшує встановлення. Працюють тихо, спрацьовують дуже швидко, стійкі до зношування. Трохи менш точні за тиристорні, ціна — висока.
- Інверторні. Вважаються одними з найкращих, тому що дають ідеально рівну напругу високої точності без стрибків та відхилень. Працюють без трансформатора, натомість використовується компактна інверторна плата. Спрацьовують блискавично. Єдиний недолік – висока ціна.
Якщо вам потрібен стабілізатор напруги для будинку, який купити краще підкаже досвідчений електрик, який добре розуміється на різних видах таких пристроїв. Він допоможе підрахувати оптимальну потужність та інші характеристики виробу.
Який стабілізатор напруги вибрати однофазний чи трифазний?
Якщо ви думаєте про те, яким повинен бути стабілізатор напруги для квартири, який краще придбати варіант залежно від кількості фаз в будинку, то тут не все так просто. Отже, якщо до будинку було підведено одну фазу, варто замовити однофазний стабілізатор. Але якщо у вас три фази, то не варто поспішати купувати трифазник.
Адже якщо у вас пропаде одна лише фаза, відбудеться спрацювання захисту та знеструмлення всього будинку. Трифазні стабілізатори варто використовувати лише за наявності трифазних споживачів (приладів), а в інших випадках краще замовити 3 однофазні пристрої, нерідко це виявляється не тільки практично, але ще й вигідніше з фінансової точки зору.
Який стабілізатор напруги вибрати: визначаємося за потужністю
Перед тим як вибрати стабілізатор напруги для квартири необхідно обов'язково розрахувати коефіцієнт сумарної потужності - це вкрай важливий критерій, який є одним з основних для такого обладнання і залежить від сумарного навантаження всіх електроприладів, що підключаються.
Отже, щоб визначитися, який стабілізатор напруги вибрати, необхідно розписати, підключення скільки приладів планується, і якою буде їхня сумарна потужність. Наприклад, якщо ви плануєте використовувати обігрівач потужністю близько 1200 Вт, телевізор потужністю 150 Вт, ноутбук - близько 150 Вт і пилосос - близько 600 Вт, то вам знадобиться стабілізатор з потужністю на рівні не менше 2500 Вт (обов'язково потрібен невеликий запас в 20- 30%). Також, щоб зрозуміти, який стабілізатор напруги краще без зайвих підрахунків, можна вивчити ампераж на вхідному автоматі, після чого помножити значення на ньому на 220.
Де купити стабілізатор напруги?
Шукаєте ідеальний стабілізатор напруги для квартири чи приватного будинку? Інтернет-магазин Електроконик пропонує найкращі варіанти таких приладів від ТОП-світових виробників, які чудово зарекомендували себе високою якістю своєї продукції.
Якщо ви вагаєтесь у виборі, можете звернутися до нас за консультацією. Досвідчені співробітники допоможуть розібратися, який стабілізатор напруги вибрати для приватного будинку залежно від ваших побажань та особливостей техніки, що використовується.
Компанія Електроконік здійснює доставку по всій Україні. Можливе відправлення до Києва, Львова, Івано-Франківськ, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших населених пунктів.